Kouč v sedle

Kouč v sedle Pomáhám lidem být šťastnější, ne výkonnější. Osobní kouč - Koučink s koňmi - Mentální kouč jezdců

27/05/2026

🐴 SEMINÁŘ KOMUNIKACE S KONĚM 🐴
Téma? Přeložte svou energii do řeči koní.
🗓️ 20.–21. 6. 2026 | 📍Villa Gineta (Praha)

Zveme vás na dvoudenní seminář zaměřený na komunikaci s koněm skrze tělo, energii a vzájemné porozumění. Cílem není „donutit“ koně poslouchat, ale vytvořit mezi člověkem a koněm skutečný dialog. ✨

Během semináře se zaměříme na (vypsané jsou pouze základní body):
▫️ základy práce s energií a tělem při komunikaci s koněm
▫️ pochopení reakcí a chování koně
▫️ práci s pauzou a uvolněním v tréninku
▫️ řešení konkrétních situací v manipulaci a práci ze země
▫️ hlubší vzorce a nastavení člověka, které ovlivňují práci s koněm

📚 SOBOTA 20. 6.
• teoretická část se mnou - prožitková ❤️
• psychologie člověka, vzorce a bloky v komunikaci, práce s energií, pouštějí starých přesvědčení a přijímaní nových
• praktické ukázky a trénink s koňmi semnou
• praktické lekce obecně i s teorií

🐎 NEDĚLE 21. 6.
• praktické lekce a práce s jednotlivými dvojicemi
• individuálnější přístup podle potřeb konkrétního koně a člověka
• řešení konkrétních dotazů/problémů od vás

Možnosti registrace:
▫️ DIVÁK – sobota / neděle / oba dny
▫️ AKTIVNÍ ÚČASTNÍK S VLASTNÍM KONĚM – oba dny (So+Ne)

✔️ možnost ustájení koně od pátku do neděle
✔️ možnost ubytování a stravy na místě
✔️ všechny informace a ceník akce a služeb najdete v registračním formuláři v mém biu
✔️ další informace o semináři najdete na profilu .training.tips ve výběrech

⚠️ Počet míst je omezený
• max. 8 dvojic s koňmi (volná poslední místa)
• cca 10–12 diváků

📩 Registrační formulář najdete v mém biu na profilu.

Registrace je závazná.

Moc se na vás všechny těšíme🤩!

VELIKÁ KRIZE? Nebo jen období, vedoucí k něčemu většímu?🤷‍♀️ Myslíte, že jsem od mala věděla, že jednou budu pomáhat lid...
04/05/2026

VELIKÁ KRIZE? Nebo jen období, vedoucí k něčemu většímu?

🤷‍♀️ Myslíte, že jsem od mala věděla, že jednou budu pomáhat lidem a koním? Že můj obrovský strach z vysněného vlastního koně povede nakonec k mému srdcovému pracovnímu směru? Že laminitida mého koně povede k tomu, že z něj udělám koně terapeutického? Že dušnost mého koně + nemožnost mít ho na pastvě nakonec povede k tomu, že jsem s ním ustájená ve stáji, kde se každý den cítím jako doma, i když to roky vypadalo, že s takovým koněm nikdy vhodné místo nemohu najít? Nevěděla… všechno to začalo velikou krizí.

A tak vám chci jen říct. Když máte pocit, že je to všechno strašný. Že se to nikdy nezmění. Že vy se změnit nedokážete. Že vy tu situaci změnit nedokážete. Věřte mi. Je to jenom období a je to cesta. Která jistojistě povede k něčemu dalšímu. A pravděpodobně to bude skvělé🙏❤️

🙌 Letos mi bude 35 let. S koňmi trávím mnoho času od mých osmi let. V mém životě jsou koně na denní bázi tedy bezmála ví...
10/04/2026

🙌 Letos mi bude 35 let. S koňmi trávím mnoho času od mých osmi let. V mém životě jsou koně na denní bázi tedy bezmála více než 27 let.

👉 27 let pozorovaní, komunikace, učení se jejich myšlení, jejich energii, jejich jazyku, jejich světu. Dnes mi stačí přijít mezi ně a vím. Vím, co od kterého mohu čekat, co který potřebuje, co kterému schází. Komunikovat s koňmi je pro mě stejně normální, jako mluvit lidskou řečí. A ja věřím, že nás je tu takových hodně.

🙂 Co naposledy řekli koně vám?

👉 Proč je podle mě dobré znát svůj “archetyp”, nebo chcete-li, v překladu - své základní nastavení? Protože každý archet...
30/03/2026

👉 Proč je podle mě dobré znát svůj “archetyp”, nebo chcete-li, v překladu - své základní nastavení? Protože každý archetyp jezdkyně je spojen s jiným způsobem regulace těla a mysli. A právě to nás může posouvat k lepšímu vztahu k sobě, ke koni, k ostatním 🙏

Jak je to u vašeho archetypu?⬇️

Perfekcionistka🚀
→ hypervigilance, kontrola, sympatická aktivace
Vše co dělá, udělá perfektně.
Mozek skenuje chyby, tělo ale může být v napětí, výkon je spojen s bezpečím.
Riziko: Kůň často zrcadlí staženost, rigiditu a tlak.

Pečovatelka🙏
→ vztahové naladění, sociální nervový systém, koregulace
Silná schopnost číst emoce koně, vysoká empatie a péče.
Riziko: přebírání stresu koně i druhých.

Divoká žena💥
→ instinktivní mozek, limbický systém, tělesná inteligence
Jedná z pocitu, energie a intuice.
Silné napojení na pohyb, rytmus a svobodu.
Riziko: podcenění rizik, ignorování struktury v místě, kdy je to potřeba

Duchovní jezdkyně🧘‍♀️
→ parasympatická regulace, klid, interocepce
Hluboké vnímání dechu, těla a jemných signálů koně.
Kůň zde reaguje na mikronapětí a vnitřní klid.
Riziko: Spiritualizace problému místo práce s fakty

Bojovnice🥋
→ dopaminový motivační systém + sympatikus
Výzva, výkon, cíl, soutěživost.
Silná tahová energie směrem k výsledku.
Riziko: vlastní hodnota je vnímáná skrze výkon

Léčitelka👩‍⚕️
→ traumatická paměť + proces neuroplasticity a hojení
Kůň aktivuje staré vzorce attachmentu, strachu nebo opuštění, ale současně umožňuje jejich přepis.
Riziko: závislost na roli té, která léčí. Přepis vlastních bolestí do vztahu s koněm

Ve kterém archetypu ses poznala nejvíc?

Napiš mi do komentáře💌

S Aristorem testujeme obnosek F.R.A Keto, který jsem si pořídila jak jinak než v  🙏❤️První pocity z něj? Šlo to chronolo...
25/03/2026

S Aristorem testujeme obnosek F.R.A Keto, který jsem si pořídila jak jinak než v 🙏❤️

První pocity z něj? Šlo to chronologicky nějak takto 😅

1) Sakra, tak tady to chce faaakt jemnou ruku a přesné pokyny :))

2) Musím nechat Aristora si na obnosek zvyknout. Přeci jen je to v necitlivé ruce poměrně přísný nástroj. Přidala jsem tedy raději udidlo ( je skvělé, že u tohoto obnosku ta možnost je🤌) a otěže od obnosku jsem prakticky nepoužívala. První část ježdění jsem nechala Aristora fakt jen zvykat, se zahozenými otěžemi. Není kam spěchat ☺️

3) S obnoskem bez udidla jsem začala velmi jemně pracovat ze země - a světe div se, naše rozpracovaná piaffa šla najednou o něco lépe. Přišlo mi, že obnosek Aristorovi krásně a přitom jemně naznačoval, že si přeji shromáždění (často pracuji v úplné volnosti a tam přeci jen tolik té detailní práce neudělám)

4) Další plán je pracovat s obnoskem ze země a až to tam společně sladíme, vrátím se s ním i do sedla. Přeci jen, já v ježdění se dvěma otěžemi nejsem žádný mistr světa a můj cíl je používat obnosek spíše bez udidla - na to se ale musíme nejdříve sladit z té země, kde mám jistotu, že je ruka jemná a spravedlivá 🙂

Výsledek: Tento obnosek je super pro poměrně přímočarou komunikaci. Věřím, že v tvrdé ruce by mohl napáchat dost škod, v jemné naopak hodně pomoci. To je tak asi skoro se vším ☺️ Mám z něj rozhodně velikou radost a těším se na další objevování pro mě poměrně nových vod 🚀🙂

🥹 Začala jsem se bát svého vlastního koně – to byla slova mé klientky na posledním sezení. Tyto věty slýchám velice čast...
22/03/2026

🥹 Začala jsem se bát svého vlastního koně – to byla slova mé klientky na posledním sezení. Tyto věty slýchám velice často, a přesto si pořád mnoho z nás myslí, že jsme jediné, které se mohou bát vedle svého vlastního koně.

🫣Pod některými mými videí přistávají takové komentáře, že se vlastně ani nedivím, že v někom může tento mylný dojem vzniknout. Vždyť většina lidí vesta jí se tváří tak sebevědomě!🤌

❤️‍🩹Chci vám jen říci, že přiznat si pravdu, je prvním velkým krokem ke skutečné změně🙏❤️ A hned tím dalším krokem může být ono znovu budování pocitu bezpečí, který byl s největší pravděpodobností v některém bodě narušen.

👉 Mnoho z nás si přirozený ostych a nedůvěru nese v sobě už od malička, někdo z nás o pocity bezpečí mohl přijít vlivem událostí. Tak jako tak, chovat hluboko uvnitř sebe pocit bezpečí je základním stavebním kamenem ve vztazích všeobecně - ne jen u vztahu s koňmi🙂

Mám tuhle cestu sama za sebou a jsem neskonale vděčná, že mohu být i u některých z vašich cest ❤️

Adresa

Praha

Upozornění

Buďte informováni jako první, zašleme vám e-mail, když Kouč v sedle zveřejní novinky a akce. Vaše emailová adresa nebude použita pro žádný jiný účel a kdykoliv se můžete odhlásit.

Sdílet

Kategorie