12/06/2026
Vjerojatno najvažnija stvar koju možeš čuti ako imaš dijastazu: tvoj trup može biti snažan, stabilan i funkcionalan čak i ako se dijastaza nikada potpuno ne zatvori. 🌷
Možda ti to zvuči čudno, i razumijemo zašto. Ako mjesecima ili čak godinama slušaš da dijastazu treba zatvoriti pod svaku cijenu, potpuno je normalno da se svaki put kad provjeriš razmak pitaš napreduješ li dovoljno i radiš li sve kako treba.
U praksi gledamo nešto PUNO važnije od samog razmaka:
🌸 Ima li tkivo između mišića dobru napetost i elastičnost?
🌸 Može li prenositi silu?
🌸 Može li trup podnijeti opterećenje?
🌸 Jesu li bol, nestabilnost i osjećaj propadanja u zdjelici konačno nestali?
Ako je odgovor na ova pitanja pozitivan, tada govorimo o funkcionalnoj tj. fiziološkoj dijastazi.
To znači da razmak možda još postoji, ali tvoje tijelo radi ono što treba raditi. Možeš se kretati, vježbati, nositi dijete, obavljati svakodnevne aktivnosti i osjećati se sigurno u svom tijelu.
I upravo to nam je cilj rehabilitacije dijastaze - tijelo koje funkcionira bez ograničenja. 🩷