17/06/2026
🔥Czerwiec w pełni, a to oznacza, że czas na nasze kolejne, comiesięczne spotkanie! 🗓️
☕ Zapraszamy na czerwcową „Kawę na ławę”, która odbędzie się już 29 czerwca w Międzynarodowym Centrum Integracji Feniks w Rzeszowie przy ulicy 3 Maja 13✨ 🦮Jeśli jeszcze u nas nie byłeś, to idealny moment, aby dołączyć do naszej u_DAROWEJ społeczności. Tutaj nikt nie musi niczego tłumaczyć – rozumiemy się bez słów.
📢A dlaczego warto z nami być?
Niech odpowiedzią będzie podsumowanie naszego poprzedniego, majowego spotkania, które na długo zostanie w naszych sercach. 🫂❤️
Choć jak zawsze usiedliśmy przy filiżance dobrej kawy, to poruszyliśmy temat fundamentalny, niezwykle trudny, ale kluczowy w procesie powrotu do zdrowia i sprawności. Rozmawialiśmy o ŻAŁOBIE i jej etapach w kontekście mierzenia się z rzeczywistością osób po przebytym udarze mózgu, który zmienia wszystko w ułamku sekundy. Aby móc zdrowo pójść naprzód i zacząć budować nową rzeczywistość, każdy z nas musi przejść przez ten proces i przeżyć jego poszczególne etapy:
1️⃣ Szok, niedowierzanie i zaprzeczanie
2️⃣ Bunt i złość
3️⃣ Targowanie się
4️⃣ Depresja – ten najtrudniejszy moment, w którym kluczowe staje się wsparcie specjalistów: psychologa, psychoterapii czy psychiatry.
5️⃣ Akceptacja – zgoda na zmiany, która otwiera drzwi na nowe życie i nową wersję siebie.
6️⃣ Rekonstrukcja tożsamości – narodziny naszego NOWEGO „JA”‼️
CO WAŻNE❓❓❓
Przejście przez te etapy to ogromny kryzys, ale przeżycie żałoby, straty dotychczasowej sprawnosci jest kluczowe i konieczne. Dlatego chcemy uświadamiać i zwracać uwagę na ten ważny temat. Wiemy też, że w pojedynkę bywa to ponad siły. Wspólna wymiana doświadczeń, uściski i obecność drugiego człowieka dają nam siłę, by z „udaru zrobić DAR”. Nasza majowa frekwencja i uśmiechy na twarzach najlepiej pokazują, jak bardzo potrzebujemy tej bezpiecznej przystani i rozmów na te ważne tematy.
Z całego serca dziękujemy Rzeszów - stolica innowacji oraz Międzynarodowe Centrum Integracji Feniks za bezpłatne udostępnienie przestrzeni. To wspaniałe narzędzie, które wypełniamy treścią, nadzieją i wzajemnym wsparciem. Dziękujemy też naszemu wiernemu, czworonożnemu terapeucie za dbanie o najcieplejszą atmosferę pod słońcem! 🐾
❗Nie zostawaj ze swoimi myślami sam❗ Przyjdź, porozmawiaj, wypij z nami kawę.
Widzimy się 29 czerwca! Czekamy na Was z otwartymi ramionami. Każdy głos jest ważny, a każde małe zwycięstwo świętujemy wspólnie! 🦋