17/06/2026
Esmaspäeval juhtus Tartumaal Kambja vallas Tatra-Otepää-Sangaste maanteel raske liiklusõnnetus. Õnnetusse sattunud autodes oli kokku 8 inimest, kellest 5 said raskelt viga ja viidi haiglasse.
Paraku sõitis vahetult peale õnnetust ja enne abi saabumist suurem osa kaasliiklejaid sündmuspaigast mööda, ega läinud viga saanutele appi. Mitmed neist hoopis filmisid või pildistasid õnnetusse sattunud masinaid ja inimesi. Raskete liiklusõnnetuste puhul võib kiire ja kohene abi olla aga inimese tervisele ja elule kriitilise tähtsusega.
Politsei, pääste ja kiirabi on loodud selleks, et abivajajaid aidata, kuid kuni nemad sündmuskohale jõuavad, on igaühel meist võimalus ja ka kohustus anda abi vastavalt oma oskustele ja võimetele.
👉 Abistamiskohustus on kirjas ka liiklusseaduses, mille järgi peab iga liikleja aitama liiklusõnnetuses kannatada saanud abitus seisundis inimest ning teavitama juhtunust viivitamata häirekeskust. Kui olukord on ohutu, tuleb jääda kannatanu juurde kuni kiirabi, politsei või päästjate saabumiseni.
🙏 Oleme tänulikud neile inimestele, kes ei jää abivajajat märgates ükskõikseks ja astuvad julgelt appi. Samas on oluline meeles pidada, et abi andes ei tohi seada ohtu iseennast ega võtta põhjendamatuid riske, sest päästja ei tohi ka ise muutuda päästetavaks.