26/08/2016
Massöör Timo Šveitsis 10x Ironmanil Raiti hooldamas. Kolmas päev poole peal, 7 veel ees. Sündmusi saab jälgida lehel: https://www.facebook.com/Rait-Ratasepp-593874390735559/?fref=ts
Rait on massaažilaual ning aeg on päeva kokkuvõtteks: „Ujumine läks hästi. Kiiruste vahe meie rajal oli väga väike ja võrdne – keegi ei suutnud kellegi eest ära ujuda – ja võibolla ei üritanudki. Mägede tõttu oli rattasõidu alguses oodatust jahedam ilm. Homme on plaanis panna esimesteks ringideks vest ja buff, kaitsevad külma eest ja buff jääb pärast kaitsma ka päikese eest. Kella 12ks oli rattal juba päris korralik kuumus. Sõitsime ratast Richard Widmeriga praktiliselt kogu aeg koos, meie vahe oli max 3 minutit. Jooksu algus oli enesetunde mõttes lihtne, aga rajal oli lõike, kus õhk seisis ja päike oli julmalt kuum. Nagu arvata oli, käib meil Widmeriga siin kõva lahing, sest ta ei anna naljalt kuskil sekunditki järgi. Homme saab oleme huvitav. Tõenäoliselt tuleb lõpuaeg tagasihoidlikum, sest esimene päev on jalgades ja lubab ka 33 kraadi sooja. Minu 12 minuti eelis üldseisus võib vabalt kalduda ka Widmeri kasuks. Kui toitumisest rääkida, siis oleks tahtnud võistluse ajal rohkem süüa, aga nii kuumades oludes on see üks keerulisemaid asju. Silva lööb tänase kaloraaži kokku ja vaatame järgi, palju oli energiakulu. Siis peaks olema pilt selge, kas homme tuleb toitumise juures midagi kategooriliselt muuta. Kaal oli tänase päeva lõpuks igatahes 900 g vähem kui hommikul (75.8 kg), mis neis oludes ei ole väga halb märk. Aga oleks võinud olla samas suurusjärgus hommikuga.“