Wellness and Care by Pharmacist Zoi Damaskou

Directions Website Contact the practice

Wellness and Care by Pharmacist Zoi Damaskou ⚕️ Από το 1930, προσφέρουμε εξατομικευμένη φροντίδα και συμβουλές υγείας.
♿️ Προσβάσιμο κατάστημα για ΑΜΕΑ.
🌱 Προϊόντα ομορφιάς και περιποίησης.

🔥 Τριβή, κοκκινίλες, ερεθισμοί; Το δέρμα σου ζητά προστασία.Οι καθημερινές κινήσεις, η άσκηση, οι υψηλές θερμοκρασίες κα...
20/10/2026

🔥 Τριβή, κοκκινίλες, ερεθισμοί; Το δέρμα σου ζητά προστασία.

Οι καθημερινές κινήσεις, η άσκηση, οι υψηλές θερμοκρασίες και τα ρούχα μπορούν να δημιουργήσουν δυσφορία σε σημεία όπου το δέρμα τρίβεται επανειλημμένα.

Η σειρά Dermovitamina Filmocare δημιουργεί ένα προστατευτικό φιλμ στην επιδερμίδα, βοηθώντας στη μείωση της τριβής και στην πρόληψη των ερεθισμών. ✨
Με μη λιπαρή υφή που δε λεκιάζει τα ρούχα.

💧 Filmocare Gel
Ιδανικό για μεγαλύτερες περιοχές του σώματος, όπως μηροί, μασχάλες και σημεία που χρειάζονται άνεση
και προστασία μέσα στην ημέρα.
🧴 Filmocare Stick
Η πρακτική επιλογή για εφαρμογή όπου κι αν βρίσκεσαι, πριν την άσκηση, τη βόλτα ή την καθημερινή δραστηριότητα.
💦 Filmocare Spray
Γρήγορη και εύκολη εφαρμογή, κατάλληλη για σημεία που χρειάζονται άμεση φροντίδα και προστασία.
Μικρές κινήσεις καθημερινά, μεγαλύτερη άνεση
για το δέρμα σου. 🤍

Ανακάλυψε τη σειρά Dermovitamina Filmocare στο Wellness and Care by Pharmacist Zoi Damaskou.

Όταν η προπόνηση ανεβαίνει επίπεδο, χρειάζεσαι καύσιμο που ακολουθεί τον ρυθμό σου.Η Frog Fuel συνδυάζει την τεχνολογία ...
16/10/2026

Όταν η προπόνηση ανεβαίνει επίπεδο, χρειάζεσαι καύσιμο που ακολουθεί τον ρυθμό σου.

Η Frog Fuel συνδυάζει την τεχνολογία της νανο-υδρολυμένης πρωτεΐνης κολλαγόνου με στοχευμένα συστατικά για διαφορετικές ανάγκες απόδοσης και αποκατάστασης. 🐸💪

🔥 Frog Fuel Ultra Energized
Η επιλογή για τις πιο απαιτητικές προπονήσεις.
Με καφεΐνη από πράσινο καφέ, υδατάνθρακες, ηλεκτρολύτες, αμινοξέα και 8g Nano Hydrolyzed Collagen Protein, βοηθά να υποστηρίξεις την ενέργεια, την αντοχή και την απόδοσή σου όταν οι απαιτήσεις αυξάνονται.

💙 Frog Fuel Power Protein
Η καθημερινή υποστήριξη αποκατάστασης. Με 15g Nano Hydrolyzed Collagen Protein και 22 απαραίτητα αμινοξέα, σχεδιάστηκε για να συμβάλλει στην αποκατάσταση
μετά την άσκηση και στη διατήρηση της απόδοσής σου.

Δύο διαφορετικές ανάγκες, μία φιλοσοφία: να δίνεις
στο σώμα σου αυτό που χρειάζεται για να συνεχίσει.

Ανακάλυψε τη σειρά Frog Fuel στο Wellness and Care by Pharmacist Zoi Damaskou.

💪 Η πρωτεΐνη κολλαγόνου σε μια νέα, εύχρηστη μορφή. ✨Το ProT Gold Liquid Collagen Protein συνδυάζει υψηλής βιολογικής αξ...
13/10/2026

💪 Η πρωτεΐνη κολλαγόνου σε μια νέα, εύχρηστη μορφή. ✨

Το ProT Gold Liquid Collagen Protein συνδυάζει υψηλής βιολογικής αξίας νανο-υδρολυμένη πρωτεΐνη κολλαγόνου με πλήρες προφίλ αμινοξέων, για εύκολη καθημερινή ενσωμάτωση στη διατροφή.

🧬 17,5g πρωτεΐνης & 2g αργινίνης ανά δόση 30ml
⚡ Νανο-υδρολυμένη μορφή για γρήγορη απορρόφηση
🌿 Χωρίς σάκχαρα, λιπαρά, γλουτένη, λακτόζη, σόγια και GMOs
🍓 Με υπέροχη γεύση μούρου και μόλις 70 θερμίδες
ανά δόση.

Μια επιλογή για όσους έχουν αυξημένες ανάγκες σε πρωτεΐνη και αναζητούν πρακτική υποστήριξη
της καθημερινής τους φροντίδας.

Ανακάλυψε το ProT Gold Liquid Collagen Protein στο Wellness and Care by Pharmacist Zoi Damaskou
και ενημερώσου από την ομάδα μας για τη σωστή επιλογή σύμφωνα με τις ανάγκες σου. 💚

🧬 Κολλαγόνο: η πρωτεΐνη που στηρίζει τον οργανισμό μας. ✨Γνωρίζεις τι είναι πραγματικά το κολλαγόνο και γιατί έχει τόσο ...
09/10/2026

🧬 Κολλαγόνο: η πρωτεΐνη που στηρίζει τον οργανισμό μας. ✨
Γνωρίζεις τι είναι πραγματικά το κολλαγόνο και
γιατί έχει τόσο σημαντικό ρόλο;

Το κολλαγόνο αποτελεί βασικό δομικό συστατικό πολλών ιστών του σώματός μας και συμμετέχει στη δομή του δέρματος, των οστών, των τενόντων και των χόνδρων.

Με την πάροδο του χρόνου, η φυσική παραγωγή κολλαγόνου μειώνεται, γι’ αυτό η σωστή διατροφή
και η καθημερινή φροντίδα του οργανισμού αποκτούν ακόμη μεγαλύτερη σημασία.

Στο Wellness and Care by Pharmacist Zoi Damaskou
η Ζωή εξηγεί απλά όσα αξίζει να γνωρίζεις για τον οργανισμό σου και τις επιλογές που μπορούν να υποστηρίξουν την καθημερινή σου ευεξία. 💚

🍂 Ο Οκτώβριος φέρνει μαζί του πιο ξηρό αέρα… και τα χέρια μας το καταλαβαίνουν πρώτα.Ξηρότητα, τραχύτητα και αίσθηση «τρ...
06/10/2026

🍂 Ο Οκτώβριος φέρνει μαζί του πιο ξηρό αέρα…
και τα χέρια μας το καταλαβαίνουν πρώτα.

Ξηρότητα, τραχύτητα και αίσθηση «τραβήγματος» είναι συχνά σημάδια ότι η επιδερμίδα χρειάζεται περισσότερη φροντίδα. 🤍

Η Feet Calm Hand Mousse Hydro-Repair προσφέρει άμεση ενυδάτωση και επανόρθωση χάρη στον συνδυασμό:
✨ Υαλουρονικού οξέος για ενυδάτωση
✨ Shea Butter για θρέψη και απαλότητα
✨ Αμυγδαλέλαιου για φροντίδα της επιδερμίδας
και των επωνυχίδων

Η ανάλαφρη mousse υφή της απορροφάται σε δευτερόλεπτα, χωρίς να αφήνει λιπαρή αίσθηση,
για χέρια απαλά και περιποιημένα κάθε στιγμή της ημέρας.

💚 Γιατί η φροντίδα των χεριών δεν είναι πολυτέλεια, είναι καθημερινή ανάγκη.

Βρείτε την στο Wellness and Care by Pharmacist Zoi Damaskou και ανακαλύψτε προϊόντα φροντίδας
που ταιριάζουν στις ανάγκες της επιδερμίδας σας.

📆Το φαρμακείο μας θα εφημερεύει τον Οκτώβριο:👉Παρασκευή 2/10 | 08:00-23:59👌🏻Για εμάς, η φροντίδα σας είναι προτεραιότητα...
01/10/2026

📆Το φαρμακείο μας θα εφημερεύει τον Οκτώβριο:

👉Παρασκευή 2/10 | 08:00-23:59

👌🏻Για εμάς, η φροντίδα σας είναι προτεραιότητα!

📍 Λεωφόρος Βασ. Όλγας 178, Θεσσαλονίκη
☎️ 2310412210 & 6974829779

#ζωηδαμασκου #φαρμακειο #εφημεριες #εφημερια

30/09/2026

✨Η σειρά Resveratrol-Lift της Caudalie συνδυάζει την καινοτομία της επιστήμης με τη δύναμη των φυσικών συστατικών, για μια επιδερμίδα που δείχνει πιο λεία, σφριγηλή και ανανεωμένη.

💚 Με βασικό συστατικό τη Ρεσβερατρόλη, γνωστή για τις αντιοξειδωτικές της ιδιότητες, η σειρά στοχεύει στα σημάδια γήρανσης και προσφέρει αίσθηση αναζωογόνησης και σύσφιξης.

✨ Ανακάλυψε προϊόντα περιποίησης που βοηθούν την επιδερμίδα να διατηρεί τη φρεσκάδα, τη λάμψη και τη νεανική της όψη καθημερινά.

Ανακάλυψε τη σειρά Caudalie Resveratrol-Lift στο Wellness and Care by Pharmacist Zoi Damaskou και βρες τη φροντίδα που ταιριάζει στις ανάγκες της επιδερμίδας σου. 💚

#ζωηδαμασκου

🍊 Η καθημερινή ενίσχυση του οργανισμού γίνεται πιο εύκολη και απολαυστική. ✨Το Health Aid Promo Vitamin C 1000mg συνδυάζ...
27/09/2026

🍊 Η καθημερινή ενίσχυση του οργανισμού γίνεται πιο εύκολη και απολαυστική. ✨

Το Health Aid Promo Vitamin C 1000mg συνδυάζει δύο επιλογές βιταμίνης C για να επιλέξεις αυτή που ταιριάζει καλύτερα στην καθημερινότητά σου.

🍯🍋 Vitamin C 1000mg + Πρόπολη & Ψευδάργυρος
Με βιταμίνη C, ψευδάργυρο και εκχύλισμα πρόπολης, για ολοκληρωμένη υποστήριξη του ανοσοποιητικού και αντιοξειδωτική προστασία.

🍊 Vitamin C 1000mg Orange
Με υψηλή περιεκτικότητα σε βιταμίνη C, που συμβάλλει στη φυσιολογική λειτουργία του ανοσοποιητικού, στη μείωση της κούρασης και στην προστασία των κυττάρων από το οξειδωτικό στρες.

💧 Σε αναβράζουσα μορφή με υπέροχη γεύση, για έναν εύκολο τρόπο να εντάξεις τη βιταμίνη C στην καθημερινή σου ρουτίνα.

Ανακάλυψε τα Health Aid Vitamin C 1000mg στο Wellness and Care by Pharmacist Zoi Damaskou. 💚

#ζωηδαμασκου

🌿 Το A.Vogel Prostasan είναι ένα φυτικό συμπλήρωμα διατροφής με Saw Palmetto (Σάο Παλμέτο), ένα παραδοσιακά χρησιμοποιού...
24/09/2026

🌿 Το A.Vogel Prostasan είναι ένα φυτικό συμπλήρωμα διατροφής με Saw Palmetto (Σάο Παλμέτο), ένα παραδοσιακά χρησιμοποιούμενο φυτικό συστατικό για τη διατήρηση της ομαλής λειτουργίας του προστάτη.

✨ Συμβάλλει στη φροντίδα της υγείας του προστάτη
🌱 Βασίζεται σε εκχύλισμα καρπών Saw Palmetto
💚 Φυτική σύνθεση χωρίς γλουτένη και λακτόζη
✔ Κατάλληλο για διαβητικούς και συμβατό με ομοιοπαθητική αγωγή

Η ανδρική υγεία χρειάζεται καθημερινή φροντίδα και σωστές επιλογές.

Ανακάλυψε το A.Vogel Prostasan στο Wellness and Care by Pharmacist Zoi Damaskou και ενημερώσου από την ομάδα μας για το προϊόν που ταιριάζει στις ανάγκες σου. 💚

#ζωηδαμασκου

Address

Βασιλίσσης Όλγας 178
Thessaloníki
54646

Opening Hours

Monday 08:00 - 21:00
Tuesday 08:00 - 21:00
Wednesday 08:00 - 21:00
Thursday 08:00 - 21:00
Friday 08:00 - 21:00
Saturday 09:00 - 15:00

Alerts

Be the first to know and let us send you an email when Wellness and Care by Pharmacist Zoi Damaskou posts news and promotions. Your email address will not be used for any other purpose, and you can unsubscribe at any time.

Contact The Practice

Send a message to Wellness and Care by Pharmacist Zoi Damaskou:

Shortcuts

Share