16/06/2026
Átrendeződés
Mindenki másban van.
Mindenki épp mást él meg.
Van akinek beindultak a dolgai, van aki megrekedtséget tapasztal.
Van aki meg van fáradva és van aki kicsattan az erőtől.
Mindezt azért írom le, hogy megerősítsem, az aktuális tranzitokról nem lehet úgy írni, beszélni, hogy mindenkire egyformán érvényes lenne.
Holnap, azaz június 17-én szerdán pontosul be a Vénusz - Plútó szembenállás, amihez a Vénusz oldaláról majd a Hold is csatlakozik. Ez is annyiféleképp élhető meg, ahányan vagyunk. A kapcsolódást a másik két transzcendens bolygó - Uránusz és Neptunusz - is támogatja, így egyfajta hosszútávú és lassú változásban vagyunk (égi trapéz alakzat).
A Vénusz - Plútó fényszögekről mindig Tisza Kata zseniális sorai jutnak eszembe:
"Azzal ébredt a nő reggel, hogy szakít régi önmagával.
Hívta is a férfit, hogy este ne várja, mert a nő, aki ment volna, már nincs meg, aki pedig megvan, nem akar menni."
A többség érezhet egyfajta átalakító feszültséget, amit elsősorban a kapcsolatokban tapasztalható átrendeződéssel lehet legpontosabban megfogalmazni. Persze ez sem biztos, hogy mindenkire igaz. Nagyon sok mindent hagyunk ismét magunk mögött, ez érintheti a családi és társadalmi, illetve generációs mintákhoz való viszonyunkat is.
Aztán sokan érezhetik azt, hogy még mindig stagnálnak a dolgaik, egyfajta megrekedésben vannak. Mindent is megpróbáltak már, mégsem indulnak be a dolgaik, ez okozhat belső frusztrációt. Direkt nem írok arról, hogy spirituális értelemben mit jelent ez, mert ezekkel a magyarázatokkal amúgy is tele a padlás. Olyan, mintha semmi nem mozdulna, közben pedig belülről feszít valami, mint mielőtt egy vulkán kitörni készül.
Mondjuk én nem szoktam elfojtani és az ÉGI TÉR-KÉP csoportokban is azt gyakoroljuk, hogy engedjünk utat annak, ami ki akar jönni. Ehhez persze biztonságos közegre és intim kapcsolatokra van szükség. Olyan kapcsolódásokra, ahol nem büntetnek meg, nem ignorálnak, ha olyan is kifolyik a csövön, ami a másiknak kellemetlen. Jó kis próba, vajon a kapcsolat valóban az elfogadásról és szeretetről szól, vagy csak ez a duma. Holnap lesz a főpróba, lehet gyakorolni. 🙂
💥💥💥
Csütörtöktől, azaz június 18-tól nagyon keveset leszek az online térben, mert a nyári napfordulót Avalonban töltöm.
Igyekszem azért egyszer bejelentkezni. 😊
💥💥💥
Megnyitottam egy újabb nyári ÉGI TÉR-KÉP időpontot augusztus 14-re.
Kérlek mielőtt jelentkezel, olvasd el a részleteket és csak akkor regisztrálj, ha vállalod a feltételeket:
https://www.szantobrigitta.hu/idopontfoglalas/esemeny.php?esemeny_nap=2026-8-14
Várlak szeretettel. 🥰
SzB
Kép forrása: https://hu.pinterest.com/pin/683069468520340026/
Az írás a honlapon is olvasható:
https://www.szantobrigitta.hu/index.php/blog/1146-atrendezodes-2