Szapáry Nelli

Szapáry Nelli Egy tér önismeretnek, mélységnek és hazatalálásnak.

Szeretettel jelentem be, hogy új helyen találhattok meg.Ezentúl a Fehér Rózsa Közösség csapatát erősítve, de továbbra is...
22/04/2026

Szeretettel jelentem be, hogy új helyen találhattok meg.

Ezentúl a Fehér Rózsa Közösség csapatát erősítve, de továbbra is Gödöllőn, a Szabadság út 13 szám alatt várlak benneteket, ahol mandaláimat és a regényem egy-egy darabját élőben is megnézhetitek, és megvárásolhatjátok.

Hamarosan egy izgalmas programmal is érkezem, melyet első körben korlátozottan teszek elérhetővé, mielőtt nagyobb körben is meghirdetném, hogy több tapasztalatot gyűjtsek abból, amit magamon már érzek. Túlsúllyal küzdők, készüljetek!

Hogy ne csak egy segítőt említsek meg (lásd előző poszt ⬇️ végén ⏩️), akinek köszönhetem a gyógyulás útján való haladást...
11/04/2026

Hogy ne csak egy segítőt említsek meg (lásd előző poszt ⬇️ végén ⏩️), akinek köszönhetem a gyógyulás útján való haladást:

Hálásan köszönöm 🙏❤️ a munkáját Belső Út - Csonka Natália -nak is, aki családállítóként soksor segített felderíteni mögöttes okokat, és nem egyszer belső gyermek terápiával segített megérteni a belső működéseimet, és oldani a bennem lévő feszültséget is.

Szintén hálásan köszönöm 🙏❤️ Szabó-Wernicke Viviennek (Imrama - A lelked utazása), aki rengeteg tudása közül utaztatással és Metamorf masszázzsal támogatott pár alkalommal ellazulni és rálátni a mélytudatban rejlő dolgokra. Vivi ugyanott tanult hangtál terápiát is, ahol én, így biztosan tudom, hogy nála jó kezelést kaphattok.

És természetesen, köszönöm azoknak is, akik végül nem igazán segítettek, vagy csak még több fájdalmat okoztak, nyilván ez is az út és a tapasztalás része, de őket inkább nem említeném meg név szerint.

Bennem még mindig mély átalakulások zajlanak, most jóval inkább a pontozás van fókuszban, mint minden más, hiszen az is segít gyógyulni. Az általam készített mandalákat a Nap Mandala oldalamon találhatod meg.

A lenti kép energiái:
Feltétel nélküli szeretet
Elengedés
Tisztaság
Gyászfeldolgozás
Kibomlás
Kivirágzás

30*30 cm

Elszomorít, hogy a segítő szakmában ennyi a széthúzás, és a versengés – tévedés ne essék, én is bele tudok csúszni, nem ...
09/04/2026

Elszomorít, hogy a segítő szakmában ennyi a széthúzás, és a versengés – tévedés ne essék, én is bele tudok csúszni, nem magamat akarom felmagasztalni.

De az még inkább fáj, hogy valaki, aki segítői jelenléttel szeretne támogatni másokat, az megalázza, sárba tiporja, és a földbe döngöli azt, aki segítségért fordul hozzá, ráadásul mindezt ismeretlenek és a tanítványai előtt.

Kemény fél-egy év van mögöttem. Bizalommal fordultam valakihez, aki végül egyre többet bántott. Segítséget kértem, és gyógyulás helyett még több sebet és fájdalmat kaptam. Közben elküldött pszichológushoz, és akit szimpatikusnak találtam, az egyszerűen szó nélkül eltűnt. Az utolsó leveleimre augusztus óta nem válaszolt. Egy másik pszichológus szerint pedig nincs szükségem ilyen fajta kísérésre.

Azóta mással dolgozom együtt. Egyre stabilabb és magabiztosabb vagyok. Sok terhet valóban letettem. Kiderült, hogy aki bántott, bár olyannak mutatja be magát, aki sok mindent lát, sok mindent mégsem vesz észre, vagy egyszerűen nem jól értelmezi. Talán a saját félelmei, talán az ego, talán valami más. Valószínűleg nem mostanában fogom megtudni.

Nehéz a látás, az érzékelés és az értés, nehéz valóban szív teréből megérteni a mögöttes folyamatokat, és nem belecsúszni az ego irányításába, nem a saját traumák okozta szürkehályogon keresztül nézni és értelmezni a dolgokat. És még nehezebb felismerni egy előző életes kapcsolódást, főleg, ha a gyógyító volt a bántalmazó, és kliens a bántalmazott. Megtörni ezt a karmát pedig felismerés nélkül lehetetlen. Én megtettem a magam oldaláról, amit tehettem, a többi a másik félre vár.

Mindenesetre bízom benne, hogy végül mindenki elindul a valódi gyógyulás útján, és akkor ezek az energiák is ki tudnak oldódni mindenkiből. Akár a versengés, akár a bántalmazás bármilyen formája. Különösen spirituális körökben! Hiszen minden segítőre szükség van. Egy ember nem tudja megváltani a világot, nincs annyi kapacitása. És sokan, sokféle módszerrel, különböző technikákkal, akár azokat együttesen kombinálva, jó irányba tudunk haladni.

És még egy nagyon fontos dolog, ami nehezen szokott menni. A „Figyelj, ebben én nem tudok segíteni, de XY igen, menj el hozzá.” És olyan jó lenne, ha ez is tudna működni, nem csak egy spirituális helyen belül, hanem ismerve a másik helyen dolgozók tevékenységét. Sokan sokféleképpen tesztelünk. Van, aki ingával, van, aki izomteszttel. Csak álljunk meg egy pillanatra, és őszintén tegyük fel a kérdést, hogy ebben a témában ki tudna az illetőnek leginkább segíteni, vagy hol tart a kliens az egyéni folyamatiban, és mi az, amit az ő saját szintjén be tud fogadni. Valóban tiszta szívből, ítélkezés, széthúzás, egymásra fújás nélkül. Nem kell mindenkinek mindent megtanulnia, és csak azért is segítenie. Aztán a kliens döntése, hogy elmegy-e a másik emberhez, az már nem rajtunk múlik.

Sokakkal dolgoztam az utóbbi években, és sokan valóban segítettek. A legmélyebb változásokat és a legmélyebb, legőszintébb, legelfogadóbb, legbiztonságosabb teret azonban egyelőre Egri Éva élő zsálya-tól kaptam meg, aki olyat is kiolvas a mögöttes térből, amit nem merek vagy valami miatt nem tudok megfogalmazni, aki azt is kimondja helyettem, amit az elmém blokkol mások előtt. Mindezt nagyon őszintén, viszont biztonsággal, szertettel és nem bántóan.

Sokszor nehéz eligazodni abban, hogy mi Igaz, és mi NEM. Próbálsz a szívedre hallgatni, de nem biztos, hogy arra vezet, ...
14/01/2026

Sokszor nehéz eligazodni abban, hogy mi Igaz, és mi NEM. Próbálsz a szívedre hallgatni, de nem biztos, hogy arra vezet, ahol valóban igaz tanításokkal találkozol. Lehet, hogy azért vezet el valakihez, hogy tanulj. Nem tőle, hanem a karmikus sebekből, amit hordoztok. Ketten. Együtt. És a másik fél vagy észreveszi, vagy nem. Ami viszont igazán fontos, hogy TE észreveszed-e, hogy mit kell tanulnod, lezárnod és magaddal vinned az újratalálkozásból.

„Nem minden Arany, ami fénylik.” Nem mindenki olyan tiszta, mint amilyennek elsőre látod. Mert a te szemeden is lehet hályog, elvakíthatja a megfelelési kényszer, tévútra vihet az a szándék, hogy most majd, ebben az életben megmutatod neki, hogy ki vagy valójában, és majd ő most elismeri és el is fogadja.

Nem, a rózsaszín felhő nem mindig marad meg. Újra megkapod azokat a régi sebeket, azt az elutasítást, amit egyszer vagy többször már megkaptál tőle. Pedig azt gondolnád, hogy most már magasabb szinten van, hogy jobban rálát a dolgokra, elvégre ő is fejlődni, tanulni, tanítani jött ide. És mégsem. Beleragad ugyanabba a karmikus sebbe, dacba, ösztönbe, amit már annyiszor elkövetett. Újra elkezd bántani, és megpróbál lehúzni, leértékelni, megszégyeníteni mások előtt. És lehet, hogy mindezt teljesen tudattalanul, mert nem akar ránézni arra, ami van.

Ezúttal viszont TE felismered. Elismered, hogy megpróbáltad újra, bíztál abban, hogy majd most sikerül felnyitni a szemét, de aztán rájössz, hogy most sem sikerült. És most TE elengeded őt. Már nem akarsz neki bizonyítani. Már nem akarod, hogy észrevegye, amit már annyiszor nem akart, vagy nem tudott, mert még mindig nincs rá készen. TE viszont ezúttal csendben elsétálsz. És lélekben lezárod a karmát, elengedsz, levágsz minden kötést, sebet, (nem szándékos) lopást, blokkot, ráolvasást, szerződést, ígéretet…

És mész tovább az utadon, de már nélküle. Már nem kell az ő elismerése, mint már annyiszor szeretted volna. Nem kell az ő jóváhagyása, amit oly sokszor nem adott meg, és ezúttal sem. Már rendben vagy, és mások engedélye nélkül csinálod azt, amit szeretnél, amire a szíved vágyik.
Szabad vagy!

Szeretettel:
Sz.N.

A Kép AI, az írás nem!
Köszönöm, ha kizárólag megosztással adod tovább az írást!

Felemelkedés, elindulás, kinyílás.Idén mutasd meg a saját fényedet, a valódi ragyogásodat anélkül, hogy mások árnyékába ...
02/01/2026

Felemelkedés, elindulás, kinyílás.

Idén mutasd meg a saját fényedet, a valódi ragyogásodat anélkül, hogy mások árnyékába húzódnál.

Amíg másokhoz hasonlítod magadat, addig illúziókba kergeted az elmédet. A másik sem tökéletes, neki is vannak hibái, és ő is úton van, akárcsak te.

Van akinek RÁD van szüksége! Rád, a TE tudásodra, a te képességeidre, a te tapasztalataidra - akkor is, ha úgy érzed, hogy ebből kevés van. De sosem lesz elég tapasztalatod, ha nem indulsz el.

Szóval csak lépj ki a színpadra, és mutasd meg magadat, úgy, ahogy vagy, ahogyan most vagy.

És ragyogj!

A kép AI, az írás nem.

Az év utolsó napján kívánom, hogy mindent el tudj engedni, amit még el kell, ami már nem szolgálja az új évedet, az új é...
31/12/2025

Az év utolsó napján kívánom, hogy mindent el tudj engedni, amit még el kell, ami már nem szolgálja az új évedet, az új énedet!

2026-ra pedig kívánom, hogy fel tudd építeni azt az önvalódat, ami mindig is a szíved mélyén rejtőzött, de most már mer kilépni, mer megmutatni önmagát, mer igaz​ és szabad lenni!

🙏🏻🩷💜

Cím

Szabadság út 13
Godollo
2100

Értesítések

Ha szeretnél elsőként tudomást szerezni Szapáry Nelli új bejegyzéseiről és akcióiról, kérjük, engedélyezd, hogy e-mailen keresztül értesítsünk. E-mail címed máshol nem kerül felhasználásra, valamint bármikor leiratkozhatsz levelezési listánkról.

Megosztás