26/04/2026
Czasem ciało mówi zwolnij, zanim zdąży zrobić to głowa.
Napięte barki, zmęczenie, gonitwa myśli... To sygnały, że potrzbujesz chwili tylko dla siebie.
Masaż to nie tylko relaks. to moment w którym oddech się uspokaja, mięśnie odpuszczają a ciało wraca do równowagi. Podczas masażu mózg stopniowo przechodzi z trybu czuwania i napięcia do stanu głebiokiego odprężenia. I tu magia dzieje się na kilku poziomach.
- zmniejsza się aktywność fal beta, związanych z analizowaniem, stresem i ciągłym myśleniem.
- pojawiają się fale alfa, charakterystyczne dla relaksu, spokoju i lekkiej medytacji. To stan, w którym umysł zwalnia ale nadal pozostaje świadomy.
- u części osób pojawiają się też fale theta związane z głębokim odprężeniem, marzeniami sennymi i regeneracją psychiczną.
W moim studio znajdziesz różne rodzaje masażu dopasowane do tego czego potrzebujesz właśnie dziś: wyciszenia, regeneracji, głębokiego odprężenia. Każy z nich przełącza Cię z trybu "walcz lub uciekaj" na tryb regeneracji. Spada poziom kortyzolu ( hormonu stresu) a wzrasta wydzielanie serotoniny, dopaminy i endorfin. Dlatego po masażu czujesz lekkość, senność i wewnętrzny spokój.
Najlepszym komplementem jest to kiedy po, nie masz ochoty zejść ze stołu i wrócić do rzeczywistości 😁
Możesz też napisać coś dobrego o moim masażu pod tym postem. Też lubię, ale nie czuj się zobligowany 😉
Pozwól sobie na chwilę zatrzymania w moim studio w samym centrum Białegostoku. Wystarczy że napiszesz w wiadomości prywatnej a znajdziemy odpowiednie terminy.
Do zobaczenia