23/06/2023
W dniu wczorajszym miałam zaszczyt żegnać uczniów klas VIII. Wydarzenie to było dla mnie niezwykłym doświadczeniem również osobistym, ponieważ było mi dane wystąpić przed Dyrekcją Szkoły, Gronem Pedagogicznym, Rodzicami oraz Wspaniałą Młodzieżą. Minę fakt, że stres i trema były ogromne i prawie mnie totalnie pochłonęły 😅 Jednak sukcesem było dla mnie przełamanie mojego lęku przed występami publicznymi.
Chciałabym podzielić się z Wami tu, częścią słów, które skierowałam do Młodzieży.....oficjalnie kończycie pewien etap swojego życia. Etap wyjątkowy, poznawania i doświadczania najbliższego dla Was świata, poznając i sprawdzając wartości oraz zasady panujące w domu, w szkole, w społeczności lokalnej.
Dziś jesteście u progu nowego, nieznanego... Zapewne towarzyszy Wam teraz z jednej strony odrobina smutku i żalu za tym co mija, ale i nutka strachu, nadzieja oraz ekscytacja przed NOWYM i WYCZEKIWANYM.
Chcę Wam powiedzieć z tego miejsca, że jesteście Wszyscy -bez wyjątku - CUDOWNI!
Chcę, abyście wiedzieli, że Wy również jesteście naszymi nauczycielami.
My, jako dorośli, nauczyciele, rodzice też czerpiemy od Was!
Z Waszej energii, pomysłowości, prostoty, logiczności i odwagi!
Mimo, że jest to dla nas czasem trudne do przyjęcia, wiemy, że zrobicie swoje.....(...)
Życzę Wam odwagi do spełniania marzeń, bo marzenia to nic innego jak cele z terminem realizacji. Marzenia są po to by je realizować, a dochodzimy do nich przez codzienność, przez normalną prozę życia. (...)
Oczywiście to jest jedynie część tego co powiedziałam, a też chciałabym powiedzieć zdecydowanie wiele więcej.
Młodzieży Kochana!
W Was jest siła i nadzieja! Nie dajcie się proszę wsadzić w szablony, schematy i stereotypy.
Bądźcie dalej tak wyjątkowi jak jesteście.
Twórzcie dobro...
❤️🧡💛💚🩵💙💜🤎🖤🩶🤍🩷
I.K.