18/05/2026
Szkoła Psychoterapii HarmonJa oficjalnie uzyskała rekomendację Polskie Towarzystwo Terapii Poznawczej i Behawioralnej! 🎉
Nadszedł długo oczekiwany przez nas moment: Szkoła Psychoterapii HarmonJa uzyskała rekomendację Polskie Towarzystwo Terapii Poznawczej i Behawioralnej dla Ośrodka kształcącego terapeutów w nurcie poznawczo-behawioralnym! 🎉
Od samego początku pracy nad koncepcją Szkoły i programami kształcenia, trzymaliśmy się ściśle Standardów PTTPB. Wszystkie pomysły i innowacje włączaliśmy w programy tak, aby zachować zgodność ze Standardami, a jednocześnie odświeżyć i wzbogacić ścieżkę kształcenia terapeuty poznawczo-behawioralnego. I udało się: jako jedyny Ośrodek w Polsce oferujemy do wyboru dwie równoległe ścieżki kształcenia w terapii poznawczo-behawioralnej:
➡️ 4-letni program standardowo zorientowany na pracę głównie z pacjentami dorosłymi
oraz
➡️ pierwszy w Polsce 4-letni program z poszerzonym modułem pracy z pacjentem w wieku rozwojowym!
Aby to osiągnąć, jako Kierownicy Szkoły: Magdalena Skuza i Adam Elżanowski stworzyliśmy bardzo zgrany duet i trwały mentalny most między Gdańskiem i Warszawą. Nazwaliśmy go „Mostem im. Elvisa Presleya”.🙂 Przy całym naszym zaangażowaniu i kreatywności, niewiele jednak osiągnęlibyśmy, gdyby nie merytoryczne zaangażowanie i wielkie zaufanie naszych Kierowników Programowych Szkolenia – Marzena Badyna oraz Ewa Wojtyna.
Karolina Rakocz to z kolei najlepszy Dyrektor Szkoły na świecie, bo współtworzyła ją z nami merytorycznie i organizacyjnie od początku i od podstaw. A u samym podstaw jest zespół wspaniałych terapeutów, superwizorów, dydaktyków i badaczy, którzy z entuzjazmem, zaufaniem i niezbędną cierpliwością tworzą wyjątkową kadrę dydaktyczną naszej Szkoły.
Jesteśmy bardzo dumni i zwyczajnie szczęśliwi, że nasza koncepcją Szkoły i programy kształcenia zostały docenione przez PTTPB oraz uznane z warte wdrożenia.
A więc, zajęcia ruszą już jesienią 2026 w Warszawie i w Gdańsku! 📣