Dobre Miejsce

Dobre Miejsce CENTRUM KOMPLEKSOWEGO LECZENIA OTYŁOŚCI. Lecz otyłość. Rezultat Osiągniesz Stopniowo, Małymi

Bardzo potrzebna inicjatywa. Podaj proszę dalej!
25/05/2020

Bardzo potrzebna inicjatywa. Podaj proszę dalej!



Odzew na akcję pokazuje, jak bardzo jest ona potrzebna.😊 Wasze działania i udostępnienia to znak, że troszczycie się o innych i prawdziwie ich wspieracie w czasie izolacji. Działajmy dalej! Jak❓To proste❗️

Spójrzcie na grafikę👇 - wystarczą 3️⃣ kroki. Rzućmy wspólnie wyzwanie izolacji❗️
Więcej o akcji znajdziecie tutaj: https://bit.ly/2ZBNSf0

23/04/2020

🔝Z radością informujemy o uzyskaniu przez nasz Ośrodek certyfikacji Polskiego Towarzystwa Badań nad Otyłością.
Tym samym Dobre Miejsce zostało pierwszym certyfikowanym ośrodkiem przez PTBO w województwie dolnośląskim! 🏆
Zapraszamy do kontaktu oraz do sprawdzenia informacji na stronie poniżej ↙️
https://certyfikacjaptbo.pl/10900.html

Sposób na długowieczność: dieta +relacje.A jaka dieta? O tym w artykule poniżej w  . Smacznej lektury! 🥑🌶️🥦
06/04/2020

Sposób na długowieczność: dieta +relacje.
A jaka dieta? O tym w artykule poniżej w . Smacznej lektury! 🥑🌶️🥦

Geny to jedno, ale na szybkość starzenia się oraz to, jak długo pozostaniemy w dobrej formie, wpływają też nawyki, w tym dotyczące diety. Wszystkie nasze źródła są zgodne – przepis na długie życie jest jeden.

Nie ma to jak "wsparcie" męża...
05/04/2020

Nie ma to jak "wsparcie" męża...

01/04/2020
Siedzenie w domu + stres +  zrobiony zapas żywności  = zwiększone spożycie pokarmu.
15/03/2020

Siedzenie w domu + stres + zrobiony zapas żywności = zwiększone spożycie pokarmu.

Jak rozpoznać, kiedy poprzez jedzenie zagłuszamy negatywne emocje? Czy wewnętrzny głos może sabotować dietetyczne postanowienia? Właśnie na tego typu pytania stara się odpowiedzieć psychodietetyka. Jak ją zastosować w praktyce, mówi psycholog Karolina Zarychta.

Czym jest dla nas posiłek? Jemy żeby zaspokoić głód fizjologiczny? A może jedzenie "robi" nam coś jeszcze?Jak to jest u ...
10/03/2020

Czym jest dla nas posiłek? Jemy żeby zaspokoić głód fizjologiczny? A może jedzenie "robi" nam coś jeszcze?
Jak to jest u Ciebie?

„Łatwiej jednak sięgnąć po pączka – szybszy efekt i mniej wysiłku.”
„Tak, i są osoby, które zazwyczaj tak robią: regulują emocje głównie przez jedzenie – sięgają po nie, kiedy czują się źle. Wtedy ich celem jest niwelowanie negatywnych stanów emocjonalnych, a nie zaspokojenie głodu fizjologicznego. Jedzą do momentu, aż się uspokoją.”
„Mówimy wtedy o tzw. Emocjonalnym stylu jedzenia – jednym z trzech nieprawidłowych.”
„Drugim jest jedzenie w sposób restrykcyjny, dla którego charakterystyczne jest stosowanie diet i zwykle przyrost masy po ich zakończeniu – z powodu napadów objadania się, które potem następują. Trzeci styl to jedzenie w odpowiedzi na bodźce zewnętrzne – niektóre osoby nie mogą oprzeć się potrawom, które wyglądają dla nich atrakcyjnie. Zjadają je mimo uczucia sytości.”

Rozmowa Ewy Pagowskiej z Anną Brytek-Materą „Jem, bo mi smutno” w „Wysokie obcasy. Psychologia” nr 1/2020

Jem, bo mi smutno... Znacie to?
05/03/2020

Jem, bo mi smutno... Znacie to?

„Dlaczego niektórzy zawsze, gdy jest im smutno albo kiedy są zdenerwowani, sięgają po pączka lub czekoladę?”
„Kiedy jemy, najczęściej produkty wysokokaloryczne i bogate w cukry proste, nasze samopoczucie się poprawia. Potwierdza to wiele badań, np. takie, które mówią, że po zjedzeniu czekolady nasz dobry nastrój wzrasta i utrzymuje się na wyższym poziomie przez trzy minuty. Jest to związane z wyrzutem serotoniny – neuroprzekaźnika, który bezpośrednio wpływa na nasze samopoczucie i nastrój.
Jedzenie może być więc jednym ze sposobów radzenia sobie z emocjami – najczęściej negatywnymi, chociaż jest coraz więcej badań, które pokazują, że kiedy jesteśmy podekscytowani czy bardzo zadowoleni, też możemy chętniej sięgać po coś, na co sobie na co dzień nie pozwalamy.
Oczywiście możemy regulować nastrój na różne sposoby, np. spotykać się z kimś, kogo lubimy, czy iść na spacer".

Rozmowa Ewy Pagowskiej z Anną Brytek-Materą „Jem, bo mi smutno” w „Wysokie obcasy. Psychologia” nr 1/2020

05/03/2020

Odchudzając się często oczekujemy szybkich efektów, co może odbijać się na stanie skóry oraz zdrowiu i urodzie (wypadanie włosów, niedobór witamin). Dlatego warto postawić na umiarkowane, ustalone z lekarzem tempo redukcji, które da skórze czas na regenerację.
Ponadto:
👟 Ruszaj się (w bezpiecznym zakresie i po konsultacji ze specjalistą)
💧 Nawilżaj skórę od zewnątrz i od środka
👐 Wykonuj masaże
🚭 Unikaj palenia i picia alkoholu

Więcej wskazówek znajdziesz na stronie ➡ www.jakleczycnadwage.pl

O związku otyłości z bezdechem sennym. I o grubości języka 😛 Brzmi w pierwszej chwili zabawnie, chociaż konsekwencje bez...
18/01/2020

O związku otyłości z bezdechem sennym. I o grubości języka 😛 Brzmi w pierwszej chwili zabawnie, chociaż konsekwencje bezdechu sennego nie śmieszą wcale...

  Wykorzystując rezonans magnetyczny do pomiaru wpływu utraty masy ciała na górne drogi oddechowe u otyłych pacjentów, uczeni od...

Duże badanie pokazujące związek między otyłością a starzeniem się mózgu 😲
15/01/2020

Duże badanie pokazujące związek między otyłością a starzeniem się mózgu 😲

Obesity and brain aging - is there a corellation?🧠

In a recent study conducted on 2100 participants of Framingham Heart Study it was proven that the brain of middle-age women and men ages earlier if they have metabolic syndrome or obesity🧐

MRI among participants with metabolic syndrome and/or obesity showed smaller brain volume – the sign of brain injury and loss of neurons. Participants with both metabolic syndrome and obesity showed the highest rate of damage❗️ These injuries were linked to the prevalence of the Alzheimer’s disease and may occur due to abnormalities in blood vessels caused by high blood pressure and diabetes.

Having the aforementioned risk factors (metabolic syndrome and obesity) was also associated with worse results in cognitive functioning tests🤯

The results were presented at the meeting of American Heart Association. We encourage you to read the full article➡️ http://bit.ly/2TqT2Hz

Adres

Zachełmie 7A
Podgórzyn
58-562

Telefon

+48512077476

Strona Internetowa

Ostrzeżenia

Bądź na bieżąco i daj nam wysłać e-mail, gdy Dobre Miejsce umieści wiadomości i promocje. Twój adres e-mail nie zostanie wykorzystany do żadnego innego celu i możesz zrezygnować z subskrypcji w dowolnym momencie.

Skontaktuj Się Z Praktyka

Wyślij wiadomość do Dobre Miejsce:

Udostępnij

Kategoria