21/05/2026
Na dzisiejszych zajęciach z Panią Iwoną, Nasze seniorki wykonywały wisiorki i płaskorzeźby z gliny samoschnącej. Najpierw formowały kształt, wycinały formy z gliny, a następnie dekorowały cekinami i malowały. Praca z gliną jest jak joga dla dłoni. Ma działanie terapeutyczne, relaksujące oraz daje dużo zadowolenia z wykonanej pracy. Rozwija umysł myśląc o różnych kształtach, fakturach.
W drugiej części spotkania Nasze Panie malowały swobodnie do muzyki kwiaty, a niektóre wycinały kwiaty z kolorowego papieru. Dzięki temu rozwijają wyobraźnię, uczą się kompozycji, estetyki łączenia barw oraz poprawiają sprawność manualną (wycinanie nożyczkami). Dużo pięknych i ciekaw prac powstało, a Paniom dużo radości sprawiło, jak widać na zdjęciach.