31/08/2021
Hop Hop! Jest tam ktoś ?!! Potrzebuję cię.. - SAMOTNOŚĆ
Myślę o tych wszystkich którzy mieli/ mają w swoim życiu takie momenty.. może nawet sporo, gdy siedząc w nocy w oknie🌙 czekali na spadającą gwiazdę , by móc wskrzesić płomyk nadziei, że może jednak spełni się to pragnienie- pragnienie miłości, której nie mogli/ mogą otrzymać od najbliższych.
Każdy nosi w sobie pragnienie miłości i życia. Dzięki nim mimo przeciwości podążamy dalej, nie poddajemy się.
Samotność i opuszczenie są najtrudniejszymi w doświadczaniu cierpienia i innych trudnych momentów. Bez wspierającej i współczującej obecności w dzieciństwie próg odporności na dalsze przeciwności, frustracje, niespełnione plany i zaskoczenia jest bardzo niski.
By jakoś przeżyć w dysfukncyjnych warunkach, dziecko 👶uruchamia intuicyjnie różne sposoby odłączania od cierpienia- zrzuca trudne emocje, 'udając' że ich nie ma, głęboko w siebie. Po czasie jest to tak naturalne, że odrzucona część pozostaje całkowicie nie widoczna dla tej osoby. Ból był zbyt wielki i doświadczenie go kojarzy się wręcz z siłą unicestwienia.
Może nosisz w sobie taki głos, który woła kiedy zostajesz sam, kiedy milkną głosy.. może trudno jest wytrwać w skupieniu, odkładasz trudne sprawy na potem..może doświadczasz depresji i nie zrozumiałej samotności, choć wokół Ciebie są inni? To znak, że pewna część Ciebie potrzebuje wysłuchania 👂👂🗣. Woła by móc opowiedzieć o sobie: "potrzebuję cię", "nie zostawiaj mnie samej", " pobądź ze mną", " kochaj mnie". Pozwolenie i akceptacja by ją zobaczyć,👀 posłuchać, dać jej czas, są kierunkiem ku pełni życia. 🌱🌈 ku odzyskaniu nadziei.