Przystań Nadziei

Przystań Nadziei Dane kontaktowe, mapa i wskazówki, formularz kontaktowy, godziny otwarcia, usługi, oceny, zdjęcia, filmy i ogłoszenia od Przystań Nadziei, Psychoterapeuta, Genewska 15, Warsaw.

Obierz kurs na WOLNOŚĆ.
* jeśli poszukujesz wsparcia i sensu życia
* jestes zagubiony i samotny
* doświadczasz cierpienia natury emocjonalnej
* wartości wiary chrześcijańskiej są dla Ciebie ważne w psychoterapii
- ZAPRASZAM DO KONTAKTU Dla osób doświadczających :
• trudności w relacjach
• lęku przed bliskością, zaufaniem
• bezradności, samotności i niezrozumienia
• kłopotów z pode

jmowaniem decyzji
• trudności w przeżywaniu emocji [lęku, złości, smutku, wstydu]
• kłopotów z nadmiernym objadaniem się bądź innymi zaburzeniami obsesyjno-kompulsyjnymi
• nastrojów depresyjnych, nadmiernej senności i poczucia bezsensu, pustki wewnętrznej
również :
• z niską samooceną i poczuciem własnej wartości
• że tracą nas sobą kontrolę

zmagającymi się z innymi trudnościami i cierpieniem natury psychicznej,

https://youtu.be/a_pyGQDSOks?is=dt05-qC0AtEyrvmqNie tylko dla tych co są w depresji...W Punkt. JESTEM...ROZUMIEM.
22/04/2026

https://youtu.be/a_pyGQDSOks?is=dt05-qC0AtEyrvmq

Nie tylko dla tych co są w depresji...W Punkt. JESTEM...ROZUMIEM.

Cisza nie jest pustką – ona jest głosem, którego najtrudniej słuchać.Ten utwór to intymny zapis chwil, w których kończą się ludzkie siły, a maska „dobrych po...

https://youtu.be/LPTPfxzEDXY?is=x68FnMArJ_0HM3r_Każdy ma swój ból do pokochania ❤️ 🌄 ⛅ 🕊️
16/04/2026

https://youtu.be/LPTPfxzEDXY?is=x68FnMArJ_0HM3r_

Każdy ma swój ból do pokochania ❤️ 🌄 ⛅ 🕊️

Spełniam marzenie. Na 50te urodziny by jeszcze bardziej dawać Wam Nadzieję Każdy człowiek ma Ból do uzdrowienia Łzy do wypłakania Siebie do pokochania Krucho...

Jedyną Drogą do Miłości jest stanięcie w prawdzie o sobie i pokochanie tej Prawdy. Jedynie kochając siebie mogę prawdziw...
06/01/2022

Jedyną Drogą do Miłości jest stanięcie w prawdzie o sobie i pokochanie tej Prawdy.
Jedynie kochając siebie mogę prawdziwie kochać innych. ❤️

"Samotność jako BRAK OBECNOŚCI sprawia cierpienie właśnie dlatego że NIKOGO NIE MA, a my potrzebujemy"👨‍👩‍👧‍👦Każdy z nas...
18/11/2021

"Samotność jako BRAK OBECNOŚCI sprawia cierpienie właśnie dlatego że NIKOGO NIE MA, a my potrzebujemy"👨‍👩‍👧‍👦
Każdy z nas potrzebuje OBECNOŚCI. Na różnych etapach życia mniej bądź bardziej. W różnym wieku i sytuacjach również inaczej sobie radzimy z samotnością. Czasami jest potrzebna i konieczna, czasami jednak sprawia ból i cierpienie. Mocno wiąże się z BRAKIEM- brakiem w nas, który możemy wypełnić będąc w relacji z KIMŚ. Potrzeba obecności zawiera w sobie wiele innych, na które samemu nie można w pełni odpowiedzieć: potrzeba bycia kochanym, potrzeba przynależności, potrzeba bezpieczeństwa i wiele innych.

Gdy doświadczamy życzliwej obecności karmimy nasze potrzeby🤗👨‍👩‍👧‍👦

https://przystannadziei.pl/2021/11/18/samotnosc-brak-obecnosci/

BLISKOŚĆ nie zawsze wzbudza w nas dobre wspomnienia. Mimo to wszyscy bardzo jej potrzebujemy, szczególnie w chwilach cie...
16/10/2021

BLISKOŚĆ nie zawsze wzbudza w nas dobre wspomnienia. Mimo to wszyscy bardzo jej potrzebujemy, szczególnie w chwilach cierpienia i kryzysów. Czy moja 'pamięć' o bliskości otwiera mnie na przyjmowanie i dawanie jej w dorosłym życiu? 👨‍👩‍👦🤗🤗
https://przystannadziei.pl/2021/10/16/lek-przed-bliskoscia/

Hop Hop! Jest tam ktoś ?!! Potrzebuję cię.. - SAMOTNOŚĆ Myślę o tych wszystkich którzy mieli/ mają w swoim życiu takie m...
31/08/2021

Hop Hop! Jest tam ktoś ?!! Potrzebuję cię.. - SAMOTNOŚĆ

Myślę o tych wszystkich którzy mieli/ mają w swoim życiu takie momenty.. może nawet sporo, gdy siedząc w nocy w oknie🌙 czekali na spadającą gwiazdę , by móc wskrzesić płomyk nadziei, że może jednak spełni się to pragnienie- pragnienie miłości, której nie mogli/ mogą otrzymać od najbliższych.

Każdy nosi w sobie pragnienie miłości i życia. Dzięki nim mimo przeciwości podążamy dalej, nie poddajemy się.

Samotność i opuszczenie są najtrudniejszymi w doświadczaniu cierpienia i innych trudnych momentów. Bez wspierającej i współczującej obecności w dzieciństwie próg odporności na dalsze przeciwności, frustracje, niespełnione plany i zaskoczenia jest bardzo niski.
By jakoś przeżyć w dysfukncyjnych warunkach, dziecko 👶uruchamia intuicyjnie różne sposoby odłączania od cierpienia- zrzuca trudne emocje, 'udając' że ich nie ma, głęboko w siebie. Po czasie jest to tak naturalne, że odrzucona część pozostaje całkowicie nie widoczna dla tej osoby. Ból był zbyt wielki i doświadczenie go kojarzy się wręcz z siłą unicestwienia.

Może nosisz w sobie taki głos, który woła kiedy zostajesz sam, kiedy milkną głosy.. może trudno jest wytrwać w skupieniu, odkładasz trudne sprawy na potem..może doświadczasz depresji i nie zrozumiałej samotności, choć wokół Ciebie są inni? To znak, że pewna część Ciebie potrzebuje wysłuchania 👂👂🗣. Woła by móc opowiedzieć o sobie: "potrzebuję cię", "nie zostawiaj mnie samej", " pobądź ze mną", " kochaj mnie". Pozwolenie i akceptacja by ją zobaczyć,👀 posłuchać, dać jej czas, są kierunkiem ku pełni życia. 🌱🌈 ku odzyskaniu nadziei.

Wysiłek się opłaca!👏Każdy wysiłek czyni Cię silniejszym. NIe jest łatwo, kiedy napotykasz przeszkody, kiedy wiatr wieje ...
03/08/2021

Wysiłek się opłaca!👏

Każdy wysiłek czyni Cię silniejszym. NIe jest łatwo, kiedy napotykasz przeszkody, kiedy wiatr wieje Ci w twarz, a to co widzisz przed sobą wydaje się górą nie do pokonania. Czy jednak górę przeskakuje się jednym susem? Czy pod wiatr tempo utrzymuje się stale te same co z wiatrem ? Życie dostarcza okazji zarówno do przechadzki luźnym tempem i odpoczynku, jak i podejmowania wysłku i trudu.

Najważniejsze: nie zmuszaj się [!] do podążania tym samym tempem, rytmem i bycia tak samo 'silnym' jak wtedy, gdy przeciwności nie ma. Byłoby to wbrew naturalnemu procesowi rozwoju. Inne owoce zbiera się jesienią, a inne wiosną. Podążaj swoim tempem, nie czyimś. Czasem usiądź i odpocznij, ale powstań i idź dalej. Czasem wesprzyj się na kimś obok. Wewnętrzna siła bierze się z wysiłku. Zakorzenia się wgłąb coraz mocniej byś kolejne burze [a te będą napewno] przetrwał w większym pokoju i stabilności.

Odwagi! Droga rozwoju i wzrostu warta jest smakowania jej owoców [te też napewno będą :0)]

12/07/2021
Czy umiesz rozpoznać swoje emocje? Czasami objawy fizyczne w ciele są sygnałem tego, co na poziomie emocji jest dla nas ...
01/07/2021

Czy umiesz rozpoznać swoje emocje?

Czasami objawy fizyczne w ciele są sygnałem tego, co na poziomie emocji jest dla nas nieuświadomione. Jeżeli nikt nas nie nauczył nazywać emocji, wyrażać ich, zwracać na nie uwagi- z czasem same zaczną dawać o sobie znać. Emocje to bardzo ważna część naszego życia- są jak lampka w samochodzie. Sygnalizuje AWARIĘ. Np. lęk jest sygnałem, że coś jest zagrażające i potrzebujemy bezpieczeństwa.
Jeśli nie masz dostępu do swoich emocji jesteś pozbawiony ważnego narzędzia informacyjnego o sobie, stanie swojego zdrowia.

Sprawdź, może Twoje ciało mówi : 'Boję się' podczas gdy Ty nie masz o tym pojęcia.

RADOŚĆ Z MAŁYCH RZECZY 🌞⛅️🥀Może kiedyś nie umiałeś się cieszyć.... Może masz tak do tej pory? Może zbyt wiele trudów prz...
20/06/2021

RADOŚĆ Z MAŁYCH RZECZY 🌞⛅️🥀

Może kiedyś nie umiałeś się cieszyć.... Może masz tak do tej pory? Może zbyt wiele trudów przesłaniało Ci piękno i dobro? Zabrano Ci beztroskę, spontaniczność, dziecięctwo.. zabawę.
Teraz, kiedy nadal dookoła jest piękno i dobro, możesz wybrać, że chcesz je przyjąć. Ono zawsze było. I zawsze będzie. Teraz masz wpływ i nie jesteś bezsilny. Możesz zdecydować, że otwierasz się na to co samo przychodzi do Ciebie- obdarowanie w małych, codziennych rzeczach. Spróbuj. Weź. Jest za darmo. 🤗 Małymi kroczkami..powoli...w swoim tempie...otwórz oczy👀 i serce❤️. Nic nie musisz robić. Pozwól się obdarować.

Przystań Nadziei... stań przy Nadziei 💚🏞️⛵Przystań Nadziei powstała z myślą o tych, którzy czują się zagubieni na drogac...
28/04/2021

Przystań Nadziei... stań przy Nadziei 💚🏞️⛵

Przystań Nadziei powstała z myślą o tych, którzy czują się zagubieni na drogach swojego życia. Tracąc orientację poszukują prawdy o sobie i źródła swojego cierpienia.

Czasami w drodze doświadczamy dezorientacji i braku sensu tego, co do tej pory. Warto się wtedy zatrzymać, sięgnąć po pomoc i wsparcie, by nabrać innego kierunku. Towarzyszenie kogoś obok może rzucić nowe światło na to co jest od dawna w nas. Przystań jest brzegiem, do którego można przybić, by na jakiś czas zwolnić, nabrać sił i spojrzeć na siebie innymi oczami.

Miejsce to jest symbolem przestrzeni w każdym z nas, być może jeszcze nie odkrytej: bezpieczeństwa, pokoju, ukojenia, bliskości, źródła prawdy o nas samych, naszych pragnieniach i bólu.

Podążając drogą życia potrzebujemy zacumować do bezpiecznej przystani, by doświadczając wsparcia, otworzyć się na nowy nieznany kierunek- w głąb siebie.

Https://przystannadziei.pl/

Psychoterapia - obierz kurs na WOLNOŚĆPsychoterapia - obierz kurs na WOLNOŚĆPsychoterapia - obierz kurs na WOLNOŚĆPsychoterapia - obierz kurs na WOLNOŚĆPsychoterapia - obierz kurs na WOLNOŚĆPsychoterapia - obierz kurs na WOLNOŚĆPsychoterapia - obierz kurs na WOLNOŚĆPsychoterapia - obie...

Adres

Genewska 15
Warsaw

Godziny Otwarcia

Poniedziałek 08:00 - 20:00
Wtorek 08:00 - 20:00
Środa 08:00 - 20:00
Czwartek 08:00 - 20:00
Piątek 08:00 - 20:00

Strona Internetowa

Ostrzeżenia

Bądź na bieżąco i daj nam wysłać e-mail, gdy Przystań Nadziei umieści wiadomości i promocje. Twój adres e-mail nie zostanie wykorzystany do żadnego innego celu i możesz zrezygnować z subskrypcji w dowolnym momencie.

Skontaktuj Się Z Praktyka

Wyślij wiadomość do Przystań Nadziei:

Udostępnij

Kategoria