19/05/2026
🤗 Vă propun un exercițiu creativ și foarte util procesului prin care ne maturizăm și devenim proprii noștrii părinți:
Alegeți o poză sau un filmuleț din copilărie, care să reprezinte cel mai mult copilul vostru interior.
Încercați să descrieți ce simțiți când le priviți și de ce le-ați ales, iar apoi transmiteți un mesaj copilului din imagini, care să reflecte modul cm îl iubiți și îi purtați de grijă. Ce i-ați spune?
M-aș bucura să împărtășiți cu noi această experiență, prin câteva comentarii la această postare, însoțite de imaginile alese.
Sunt convins că ne putem inspira unii pe alții în a deveni mai maturi și mai capabili să ne vindecăm rănile interioare.
O să sparg eu gheața: poza din afiș e una din ipostazele copilului meu interior, pe la 4-5 ani. Am ales-o pentru că-mi trezește un sentiment vag de tristețe, cu care mă mai întâlnesc uneori. Pe lângă asta, îmi amintește de candoarea și curiozitatea de a fi viu.
Vorbesc des cu el, îl mângâi și îi spun că singurătatea e doar o iluzie care se naște din supărările lui și din întoarcerile cu spatele la viața mereu deschisă spre noi orizonturi.
Acesta este unul din exercițiile variate pe care le vom face la tabăra unde vă invit cu drag să fim împreună.❤️
Informații la tel. 0742-876531, detalii și înscrieri la comentarii.